parallax background

BİZ NE YAPIYORUZ?

Oyun Terapisi

Bienpi Danışmanlık olarak, oyun terapisi yöntemi ile çocuklarla iletişim kuruyoruz. Denizli oyun terapisi ve çocuk psikoluğu hizmetlerimiz ile çocukların sosyal güçlükleri ve duygusal problemleriyle başa çıkmalarına yardımcı olmak ve genel gelişimlerini desteklemek amacıyla sunulan bir yaklaşımı uyguluyoruz. Bu terapi türü, danışanların psikososyal sorunları, olumsuz davranışları, kendini ifade edememe, uyum sorunları, akranları ve yetişkinlerle sağlıklı iletişim becerileri gibi konularda yardım almalarına katkı sağlar.

Oyun terapisi aracılığıyla çocuklarla güvenli bir ortamda çalışır. Bu süreçte çocuklar terapistleriyle ilişki kurarak kendilerini daha iyi tanır ve kendilerini ifade etme fırsatı bulurlar. Terapistler, bu ilişki ve deneyim süreci boyunca sadece odayı ve oyuncakları değil, aynı zamanda çocuğun kendi iç dünyasını keşfetmesi için de destek olurlar.

Oyun terapisi, çocuklara, kendilerini ifade etmeyi, duygularını anlamayı, başkalarıyla sağlıklı ilişkiler kurmayı öğrenme fırsatı sunar. Bu süreç, çocukların kendini değerlendirme becerilerini geliştirmelerine, başkalarını anlama ve kabul etme yetilerini artırmalarına, aynı zamanda sorumluluk duygularını ve özgürlüklerini anlamalarına yardımcı olur. Oyun terapisi sürecinde, çocuklar oyunlar aracılığıyla kendilerini içtenlikle ifade ederler. Bu terapi süreci sırasında duyguları, tutumları ve düşünceleri açığa çıkar, değişir ve gelişir. Bu süreç içinde hem kendilerini hem de başkalarını daha iyi anlama ve duygusal olarak daha fazla kabul etmeyi öğrenirler.